Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Osiedle Romów na Owczej Górze w Kłodzku 06- 06 -2014 r.

 
Osiedle na Owczej Górze istnieje od kilkunastu lat. Zamieszkują je w przeważającej ilości Romowie. Romowie twierdzą,że władze miasta obiecały im większe i lepsze mieszkania,które jakoby ma dla nich powstać w okolicach dworca PKP Kłodzko Główne. Kręcąc ten film nie dało się nie zauważyć,że obecne osiedle leży w bardzo ładnym miejscu i otoczeniu. Niestety jego mieszkańcy nie za bardzo dbają o porządek na swym osiedlu. Wątpliwą sprawą jest to czy zmiana miejsca zamieszkania wpłynie na zmianę ich mentalności odnośnie dbania o miejsce swego zamieszkania. Kiedy już skończyłem filmować podszedł do mnie jeden z dorosłych Romów i spytał kim jestem i czy pogłoska o zmianie ich miejsca zamieszkanie jest prawdziwa? Chciałem aby nagrać jego pytania lub go sfotografować,niestety ów Rom nie miał na to chęci i odszedł. Ale zaraz za nim przybiegła gromadka dzieci romskich,ciekawskich i roześmianych,trochę drobnych na cukierki jeszcze bardziej poprawiło im humory. Dzieciaki pytały również o to czy i kiedy wyprowadzą się z Parkówki do nowych domów.

 


jerzy skiba wedkarz121
 
Data pliku video: 2014-06-06, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  kłodzki

  Powiat kłodzki – powiat w województwie dolnośląskim, jego siedzibą jest miasto Kłodzko. Jest drugim powiatem na Dolnym Śląsku pod względem liczby ludności. Gminy, jakie wchodzą w jego skład to: Duszniki-Zdrój, Kłodzko (gmina miejska), Kudowa-Zdrój, Nowa Ruda, Polanica-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Radków, Stronie Śląskie, Szczytna, Kłodzko (gmina wiejska), Lewin Kłodzki i Nowa Ruda.

  Tereny powiatu obfitują w atrakcje turystyczne. Wśród tych przyrodniczych z pewnością należy wymienić: 21 metrowy Wodospad Wieliczki, rezerwat „Torfowisko pod Zieleńcem”, Skalne Grzyby, a także liczne zabytki z dziedziny architektury, techniki, militariów i te o charakterze sakralnym. Wiele z tego zobaczyć można w muzeach, a tych jest zatrzęsienie na ziemiach powiatu kłodzkiego. Jako że zachodnią i wschodnią część powiatu stanowią Sudety - odpowiednio Środkowe i Wschodnie - to swój czas świetnie spędzą tu zarówno miłośnicy górskich wędrówek, jak i zimowego szaleństwa, a gdy przydarzy się kontuzja, będzie możliwość skorzystania z usług uzdrowisk. Tych w powiecie jest pięć: Długopole-Zdrój, Park Zdrojowy z Dworkiem Chopina w Dusznikach-Zdroju, Park Zdrojowy i pijalnia wód mineralnych w Kudowie-Zdroju, Uzdrowisko Lądek-Zdrój, Park Zdrojowy z Pijalnią wód mineralnych w Polanicy-Zdroju.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola