Belka
Poniedziałek, 24 Września 2018   imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Niż Fabienne nad Dolnym Śląskiem. Będzie mocno...

Data dodania: 2018-09-23
Pogoda Dolny Śląsk. W niedzielę wieczorem silny wiatr i opady deszczu. To wszystko przez niż Fabienne, który nadciąga do nas z Niemiec. Podobnie będzie w nocy. Podmuchy wiatr... więcej »
 
 

Historyczna gra miejska "Orląt Cień"...

Data dodania: 2018-09-23
W ostatnią sobotę września Dolnośląski Urząd Wojewódzki wraz z Okręgiem Dolnośląskim ZHR i wrocławskim Instytutem Pamięci Narodowej zapraszają na... więcej »
 
 

Przygotujcie się na grzmoty - felieton Damiana...

Data dodania: 2018-09-23
Let’s get ready to rumble! Przygotujcie się na grzmoty! Te słowa słynnego Michaela Buffera zna każdy, kto chociaż raz obejrzał wielką walkę bokserską. A dwa kole... więcej »
 
 

Partia Zieloni zawalczy o Wrocław i Dolny Śląsk

Data dodania: 2018-09-23
Partia Zieloni na Dolnym Śląsku wystawi w wyborach samorządowych 88 osób: 51 kandydatów do Rady Miejskiej Wrocławia, 36 kandydatów do Sejmiku Województwa Dolnoś... więcej »
 
 

Koncentracja to podstawa

Data dodania: 2018-09-23
Po blisko dwudziestu godzinach spędzonych za kierownicą Fiata Pandy śmiało mogę powiedzieć, że najważniejsza w prowadzeniu samochodu jest koncentracja. więcej »
 
 

SLD Lewica Razem inauguruje kampanę wyborczą do...

Data dodania: 2018-09-22
20 września w Parku Południowym we Wrocławiu, KKW SLD Lewica Razem zainaugurował kampanię do sejmiku dolnośląskiego. więcej »
 
 

Runmageddon w Wałbrzychu. Zobacz najtrudniejsze...

Data dodania: 2018-09-22
29 i 30 września w Wałbrzychu najwytrwalsi zmierzą się w Runmageddonie. Zobaczcie, jakie przeszkody czekają na uczestników biegu i na czym one polegają. Szczegółow... więcej »
 
 

Tak ratowano kiedyś życie. Historia...

Data dodania: 2018-09-22
Wałbrzysko-Kłodzka grupa GOPR-u obchodzi w tym roku swoje 42. urodziny. Pomysł założenia grupy zrodził się pod koniec 1975 roku, kiedy to podział administracyjny, w wyniku ... więcej »
 
 

Psałterz wrocławski wrócił do Muzeum Miejskiego...

Data dodania: 2018-09-21
Psałterz wrocławski – nieznany skarb z Wrocławia, to prawdziwie europejskie dzieło sztuki. Jego wykonanie zleciła Anna Czeska – wdowa po księciu Henryku II Pobożnym ... więcej »
 
 

Graliście we flippery? W tym roku mija 70 lat od...

Data dodania: 2018-09-21
Flippery były w latach PRL-u kolorowym światem, namiastką Zachodu... Potężny, acz prosty automat do gry, sprawiał nam wiele radości. Gra była prosta: za pomocą ruchomy... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 460
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  kłodzki

  Powiat kłodzki – powiat w województwie dolnośląskim, jego siedzibą jest miasto Kłodzko. Jest drugim powiatem na Dolnym Śląsku pod względem liczby ludności. Gminy, jakie wchodzą w jego skład to: Duszniki-Zdrój, Kłodzko (gmina miejska), Kudowa-Zdrój, Nowa Ruda, Polanica-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Radków, Stronie Śląskie, Szczytna, Kłodzko (gmina wiejska), Lewin Kłodzki i Nowa Ruda.

  Tereny powiatu obfitują w atrakcje turystyczne. Wśród tych przyrodniczych z pewnością należy wymienić: 21 metrowy Wodospad Wieliczki, rezerwat „Torfowisko pod Zieleńcem”, Skalne Grzyby, a także liczne zabytki z dziedziny architektury, techniki, militariów i te o charakterze sakralnym. Wiele z tego zobaczyć można w muzeach, a tych jest zatrzęsienie na ziemiach powiatu kłodzkiego. Jako że zachodnią i wschodnią część powiatu stanowią Sudety - odpowiednio Środkowe i Wschodnie - to swój czas świetnie spędzą tu zarówno miłośnicy górskich wędrówek, jak i zimowego szaleństwa, a gdy przydarzy się kontuzja, będzie możliwość skorzystania z usług uzdrowisk. Tych w powiecie jest pięć: Długopole-Zdrój, Park Zdrojowy z Dworkiem Chopina w Dusznikach-Zdroju, Park Zdrojowy i pijalnia wód mineralnych w Kudowie-Zdroju, Uzdrowisko Lądek-Zdrój, Park Zdrojowy z Pijalnią wód mineralnych w Polanicy-Zdroju.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola