Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wyszukaj:
 
 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radków. Filia nr 2

 
Nazwa: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radków. Filia nr 2
Ulica: 57-409 Ścinawka Dolna 25
Miejscowość: Radków
Kod pocztowy: 57-409
Powiat: kłodzki
Województwo: dolnoslaskie
Telefon: 74 873 61 57
Fax: -
E-mail: [email protected]
Strona WWW: biblioteka-radkow.eu
Opis firmy:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radków. Filia nr 2

Podstawą działalności Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radków są:
* gromadzenie i opracowywanie materiałów bibliotecznych służących rozwojowi czytelnictwa oraz zaspokajaniu potrzeb informacyjnych, edukacyjnych oraz samokształceniowych mieszkańców,
* udostępniane zbiorów bibliotecznych,
* prowadzenie wypożyczeń międzybibliotecznych,
* prowadzenie działalności informacyjnej,
* popularyzacja książki i czytelnictwa,
* współdziałanie z innymi bibliotekami (w tym czeskimi), w zakresie rozwijania czytelnictwa oraz zaspokajania potrzeb kulturalnych i oświatowych mieszkańców Miasta i Gminy Radków.

W skład Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radków im. Karola Estreichera w Radkowie wchodzą:
* biblioteka główna w Radkowie,
* Filia nr 1 w Wambierzycach,
* Filia nr 2 w Ścinawce Dolnej,
* Filia nr 3 w Ścinawce Górnej,
* Filia nr 4 W Ścinawce Średniej.

We wszystkich bibliotekach sieci gminnej prowadzi się obsługę czytelników starszych, chorych i niepełnosprawnych w formie dostarczania książek do domu czytelnika (po uprzednim zamówieniu telefonicznym). Biblioteki w Radkowie i w Ścinawce Średniej są w pełni przystosowane do samodzielnego dostępu osób niepełnosprawnych.


Biblioteka na terenie miasta nie posiada żadnych punktów bibliotecznych. W filii wambierzyckiej natomiast funkcjonuje punkt biblioteczny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (punkt ten obsługiwany jest przez pracownika szkoły w czwartki). Punkt posiada własne zbiory (głównie lektury i bajki). Biblioteka główna w Radkowie w roku 2010 przeniosła się do nowego lokalu na Rynku (wcześniej mieściła sie przy ul. Handlowej 11 - w budynku obecnego Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki). W nowej lokalizacji placówka funkcjonuje od 1 marca 2010, a od września 2010 korytarz biblioteki został przekształcony na Galerię SIEDEM, w której w 2011 roku prezentowani są artyści czescy.


Radkowska biblioteka prowadzi  działalność edukacyjną i kulturalną na terenie Miasta i Gminy Radków w zakresie organizacji wolnego czasu dla mieszkańców. Szczególny nacisk kładziony jest na edukację dzieci i młodzieży.  Prowadzone są m.in. zajęcia nauki gry na instrumentach, działa zespół wokalno-instrumentalny, grupa teatralna. W każdej z filii realizowany jest bogaty program edukacyjny skierowany do mieszkańców. Są to m.in. imprezy czytelnicze, konkursy, wystawy, lekcje biblioteczne, spotkania autorskie, spotkania z ciekawymi ludźmi. Przygotowywane również są programy z okazji różnego rodzaju okolicznościowych obchodów np. Dnia Matki, Dnia Dziecka, Dnia Babci, Tygodnia Bibliotek.


Biblioteka czynnie współpracuje z lokalnymi artystami, twórcami ludowymi, oraz organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie Gminy Radków i powiatu kłodzkiego. Jest również animatorem, organizatorem i współorganizatorem, szeregu imprez włączając się czynnie w działania w ramach polityki społecznej prowadzonej przez Urząd Miasta i Gminy Radków. Biblioteka bierze czynny udział w organizacji Międzynarodowego Festiwalu im. Ignaza Reimanna w Wambierzycach,oraz organizuje koncerty z okazji świąt kościelnych i państwowych np. kolędy i pastorałki, pieśni wielkopostne i pasyjne, pieśni patriotyczne i narodowe. Rokrocznie organizowane są również akcje wakacje i oraz ferie w bibliotece, w trakcie których dla dzieci które nie wyjechały na wakacyjny wypoczynek są organizowane zajęcia w bibliotece.

 
 

Branże

Biblioteki i czytelnie
 
 
 
 
 

Wyślij wiadomość e-mail



Uwaga! Poniższe dane pochodzą z 2004 roku. Redakcja nie ponosi odpowiedzialnośi za zmiany w prawie oraz za aktualność i rzetelność informacji. Zgłoś UWAGI

Firmy premiumwszystkie firmy
loading...
Kategorie katalogu firmWszystkie kategorieNajpopularniejsze
 
Dodaj firmÄ™ ZA DARMO!
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
kłodzki

Powiat kłodzki – powiat w województwie dolnośląskim, jego siedzibą jest miasto Kłodzko. Jest drugim powiatem na Dolnym Śląsku pod względem liczby ludności. Gminy, jakie wchodzą w jego skład to: Duszniki-Zdrój, Kłodzko (gmina miejska), Kudowa-Zdrój, Nowa Ruda, Polanica-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Radków, Stronie Śląskie, Szczytna, Kłodzko (gmina wiejska), Lewin Kłodzki i Nowa Ruda.

Tereny powiatu obfitują w atrakcje turystyczne. Wśród tych przyrodniczych z pewnością należy wymienić: 21 metrowy Wodospad Wieliczki, rezerwat „Torfowisko pod Zieleńcem”, Skalne Grzyby, a także liczne zabytki z dziedziny architektury, techniki, militariów i te o charakterze sakralnym. Wiele z tego zobaczyć można w muzeach, a tych jest zatrzęsienie na ziemiach powiatu kłodzkiego. Jako że zachodnią i wschodnią część powiatu stanowią Sudety - odpowiednio Środkowe i Wschodnie - to swój czas świetnie spędzą tu zarówno miłośnicy górskich wędrówek, jak i zimowego szaleństwa, a gdy przydarzy się kontuzja, będzie możliwość skorzystania z usług uzdrowisk. Tych w powiecie jest pięć: Długopole-Zdrój, Park Zdrojowy z Dworkiem Chopina w Dusznikach-Zdroju, Park Zdrojowy i pijalnia wód mineralnych w Kudowie-Zdroju, Uzdrowisko Lądek-Zdrój, Park Zdrojowy z Pijalnią wód mineralnych w Polanicy-Zdroju.   

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola