Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wspólnie remontują drogę

Data publikacji: 2018-05-02, Data modyfikacji: 2018-05-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Wspólnie remontują drogę

Zakończył się pierwszy etap remontu ul. Kwiatkowskiego w Nowej Rudzie - Słupcu. Kierowcy mają powody do radości, bowiem jeszcze w tym roku przebudowana będzie cała ulica.

Remont to wspólne przedsięwzięcie władz powiatu kłodzkiego i Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy, do których należy znajdująca się w Słupcu Kopalnia Gabra. KSS Bartnica wzięła na siebie w całości koszty pierwszej części remontu, niemal 300 tys zł. Będzie też partycypować w finansowaniu kolejnego etapu przebudowy.

- Oddaliśmy kierowcom ponad pół kilometra wyremontowanej jezdni. Na odcinku rozpoczynającym się od przejścia kolejowego przy kopalni, prowadzącym w stronę miasta, zostały położone dwie warstwy nowego asfaltu, naprawione zostały też pobocza. Co ciekawe, do ich utwardzenia wykorzystany został asfalt zdjęty z dotychczasowej jezdni. Natomiast nowa nawierzchnia została wykonana w Wytwórni Mas Bitumicznych w Starym Julianowie, z wydobywanych w regionie, także w Słupcu, kruszyw. Można więc powiedzieć, że remont został przeprowadzony ekologicznie i z korzyścią dla lokalnej gospodarki - mówi Jerzy Fiłon, kierownik Działu Mechaniczno - Energetycznego w KSS Bartnica.

Choć ul. Kwiatkowskiego to dość ruchliwa droga powiatowa, kopalnia nie odżegnuje się od odpowiedzialności za jej stan. Jeżdżą tędy ciężarówki wywożące z zakładu urobek . - Mamy świadomość, że taki transport wpływa na jakość jezdni, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć remont, dla dobra kierowców i mieszkańców - mówi Jakub Madej, prezes KSS Bartnica.

A ponieważ droga nie była remontowana od lat, jej naprawa to naprawdę dobra wiadomość. Tym bardziej, że wkrótce rozpocznie się kolejny etap przebudowy.

- Rozstrzygnęliśmy już przetarg na remont pozostałego, liczącego niemal kilometr odcinka ul. Kwiatkowskiego. Wygrała go spółka Eurovia. Prace zaplanowaliśmy na lipiec, sierpień i wrzesień. Przebudowa obejmie nie tylko wymianę warstwy asfaltowej i utwardzenie poboczy, ale też budowę brakujących chodników - mówi Małgorzata Jędrzejewska - Skrzypczyk, wicestarosta powiatu kłodzkiego.

Koszty tego etapu remontu to aż milion czterysta tysięcy złotych. W większości sfinansuje go powiat, dołoży się miasto Nowa Ruda, ale też KSS Bartnica. - Gdyby nie wsparcie kopalni, byłoby nam trudno zrealizować to kosztowne przedsięwzięcie. Kopalnia korzysta z drogi, ale też pomaga ją remontować i to jest bardzo pozytywny obraz współpracy samorządu z przedsiębiorcą - podkreśla Małgorzata Jędrzejewska - Skrzypczyk.

, Źródło artykułu: Edyta Golisz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    kłodzki

    Powiat kłodzki – powiat w województwie dolnośląskim, jego siedzibą jest miasto Kłodzko. Jest drugim powiatem na Dolnym Śląsku pod względem liczby ludności. Gminy, jakie wchodzą w jego skład to: Duszniki-Zdrój, Kłodzko (gmina miejska), Kudowa-Zdrój, Nowa Ruda, Polanica-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Radków, Stronie Śląskie, Szczytna, Kłodzko (gmina wiejska), Lewin Kłodzki i Nowa Ruda.

    Tereny powiatu obfitują w atrakcje turystyczne. Wśród tych przyrodniczych z pewnością należy wymienić: 21 metrowy Wodospad Wieliczki, rezerwat „Torfowisko pod Zieleńcem”, Skalne Grzyby, a także liczne zabytki z dziedziny architektury, techniki, militariów i te o charakterze sakralnym. Wiele z tego zobaczyć można w muzeach, a tych jest zatrzęsienie na ziemiach powiatu kłodzkiego. Jako że zachodnią i wschodnią część powiatu stanowią Sudety - odpowiednio Środkowe i Wschodnie - to swój czas świetnie spędzą tu zarówno miłośnicy górskich wędrówek, jak i zimowego szaleństwa, a gdy przydarzy się kontuzja, będzie możliwość skorzystania z usług uzdrowisk. Tych w powiecie jest pięć: Długopole-Zdrój, Park Zdrojowy z Dworkiem Chopina w Dusznikach-Zdroju, Park Zdrojowy i pijalnia wód mineralnych w Kudowie-Zdroju, Uzdrowisko Lądek-Zdrój, Park Zdrojowy z Pijalnią wód mineralnych w Polanicy-Zdroju.   

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola